2025 júliusában egy röpképtelen, sérült kerecsensólyom tojó érkezett a Fővárosi Állat- és Növénykert Vadállatmentő Központjába. A Hortobágyon talált madár a földön ült, és nem tudott elmenekülni.
Az állatorvosi vizsgálatok során kiderült, hogy a madár sörétes puskával történt lövés következtében súlyos sérüléseket szenvedett: szárnya összetört, lába is megsérült.
A mentésben részt vevő szakemberek a lábán lévő gyűrű alapján azonosították, így derült ki, hogy a bolgár kerecsensólyom-visszatelepítési programból származik.
Az elmúlt közel egy évben a Fővárosi Állat- és Növénykert Vadállatmentő Központjában, majd a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) és a Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóság gondozásában gyógyult. Kitartó rehabilitáció után mára teljesen felépült.
Felépülését követően a héten az MME munkatársainak közreműködésével visszatérhetett Bulgáriába. További részletek a történetről itt olvashatók.
Sok boldog és biztonságos évet kívánunk neki!