A mentett állatok nagy részét jó szándékú magánemberek találják meg és hozzák be hozzánk, de szorosan együttműködünk a hazai nemzeti parkokkal, a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesülettel (MME) és több más partnerszervezettel, így az ő közvetítésükkel is szép számmal kerülnek be segítségre szoruló madarak, kisemlősök. A mentőmunka célja, hogy a sérült állatokat meggyógyítsuk, a legyengült egyedeket felerősítsük, az elárvultakat felneveljük, a rehabilitáció végén pedig visszajuttassuk őket természetes élőhelyükre. A mentőmunka része az is, hogy azoknál a mentett állatoknál, ahol a sérülés súlyossága miatt az életüket ugyan meg lehet menteni, de emberi gondoskodás nélkül már nem tudnak boldogulni a természetben, a rehabilitációt követően hosszú távon is gondoskodjunk.
2008-ban jött létre a Magyar Madármentők Alapítvány, hogy egyrészt jobban felhívjuk a közvélemény figyelmét a Fővárosi Állat- és Növénykertben folyó madármentő, vadállatmentő tevékenységre, másrészt pedig, hogy támogatásokat gyűjtsünk a vadállatmentő munka finanszírozására. Az alapítvány létrejötte óta a mentett állatok száma a 30 ezret is meghaladta.
Két éve hoztuk létre weboldalunkat és ez született most újjá, és vált ismét elérhetővé az érdeklődő közönség számára. Az új külső, a korszerű technikai megoldások, illetve a böngészéshez, megjelenítéshez használt felhasználói eszközökhöz alkalmazkodó reszponzív kivitel mellett a tartalom is megújult. A weboldalon belül külön rész mutatja be az Alapítványt, illetve a vadállatmentő tevékenységet, más részen pedig a legfrissebb hírek, illetve néhány sikertörténet olvasható. A weboldalon található egy mentési útmutató is, amely elsősorban azoknak lehet hasznos, akik bajba került állatot találnak, és segíteni szeretnének neki, de nem tudják, hogy mihez fogjanak. Az útmutató segítségével addig is szakszerű segítséget lehet nyújtani a mentett állatoknak, amíg sikerül őket a Vadállatmentő Központjába eljuttatni.