A röntgenvizsgálat igazolta a gyanúnkat: a madár combcsontja és lapockája is eltört. Ha ez még nem lett volna elég, a bélsárvizsgálat egy súlyos parazitafertőzést is kimutatott. A sérülései miatt nem tudott táplálkozni, így eleinte etetnünk kellett, de szerencsére nem volt szükség kényszeretésre: hálásan fogadta az élelmet.
A megfelelő kezelésnek és gondozásnak köszönhetően hamarosan elkezdett erősödni. A féreghajtás után végre hízni kezdett, és egy hónap elteltével már képes volt lábra állni és önállóan enni. Bár eleinte kétségeink voltak afelől, hogy valaha visszatérhet a természetbe, a röpdébe való kihelyezése után a kamerafelvételek egyértelműen bizonyították, hogy újra erős, ügyesen repül, azaz teljesen felépült. Így minden adott volt már ahhoz, hogy újra visszatérhessen a természetbe.
A macskabagolyról egyébként tudnivaló, hogy nincs sok köze a macskához. Nevét inkább arról kapta, hogy hangja kissé emlékeztet a macskanyávogásra. A népnyelv egyébként csikorgó bagoly néven is emlegeti ezt az állatfajt. A macskabagoly Európában és Ázsia nyugati felében, illetve Északnyugat-Afrikában fordul elő. Magyarországon szinte bárhol találkozhatunk velük, városi környezetben is megtalálják a számításukat. Sőt mi több, még Állatkertünk parkjában is előfordulnak vadon. Védett állatnak számít, természetvédelmi eszmei értéke 50.000 Ft.